4. díl UD

21. června 2010 v 19:24 | Elý$ |  ♣♥The Twilight saga stories - Elý$♥♣
Zatím takové oddechové...


Bella:
Ráno jsem byla plná energie, no, i když poledne se do rána už asi nepočítá. Jakmile jsem vstala, šla jsem si do auta vzít moje "lovecké" oblečení, přesněji řečeno kostičkované kraťasy a tričko s krátkým rukávem. Doma jsem poklidila a vydala jsem se na lov. Vycucla jsem srnku a lišku a bohatě mi to stačilo. Vrátila jsem se tedy zpět k domečku a z kufru jsem si vybrala oblečení na setkání s Esme. Bylo už půl třetí, takže jsem se namalovala a oblékla se a jelikož mi zbývalo ještě asi 15 minut, uklidila jsem svoje noční útočiště, "lovecké" oblečení jsem schovala a vyjela jsem směr policejní stanice. Ani ne 2 minuty po mně tam dojela paní Cullen i s Alicí.
"Dobrý den, paní Cullen, ahoj Alice" S Alicí jsme se objali a s její matkou jsem si potřásla rukou.
"Dobrý den, Isabello. A říkej mi Esme."
"Jistě, Esme. Tak, co kdybychom se jeli podívat na můj dům?"
"Samozřejmě, pojedete první a já s Alicí pojedu za vámi." A tak jsme vyrazili. Jela jsem až moc pomalu, zaprvé kvůli Esme a zadruhé kvůli policistům, kteří dneska hlídkovali. Během chvilky jsme už vystupovali z aut. Alice s otevřenou pusou zůstala koukat na můj domek a Esme na tom byla hodně podobně.
"No, tak vám s radostí představuji můj domek. Bude tu se mnou bydlet i otec, ale ten je momentálně pryč. Tak, Esme, kde začneme s prohlídkou?" Esme i s Alicí se vzpamatovali a Esme se zamyšleně podívala na okolí domu.
"Tak nejdříve bych se podívala na okolí domu a potom bych přešla na interiér." Nic jsem nenamítala, a tak mohla prohlídka začít. Ukázala jsem jim předzahrádku a pak jsem je vzala dozadu. Bylo na nich vidět, že z té zimní zahrádky, ve které byla i menší koupelnička, nemohly. Ani jsem se jim nedivila, já jsem tím byla okouzlena taky.
"Teda, Isabello, tenhle dům budu vážně s radostí zařizovat. Viděla jsem zatím jenom zahradu, ale i to stačilo, abych si tenhle dům zamilovala."
"No jo, mamka má pravdu, vědět, že je tenhle dům volný a být nás míň, myslím, že bychom ho koupili my." Musela jsem se tomu usmát. A pak mě něco napadlo.
"Tak víte co? Až to tady bude všechno hotové, tak vás všechny zvu na kolaudační party." Alice vyskočila radostí a objala mě.
"Tak to jsi neměla říkat, protože u tebe budu nakvartýrovaná pořád. Tady se mi totiž fakt líbí."
Pak jsme pokračovali dovnitř. Postupně jsem Esme i Alici provedla celým domem a říkala jim, kde bych si co představovala. Když už jsme to všechno měli naplánované, nabídla jsem jim kafe.
"Nedáte si kafe? Nějako jsem vám v tom spěchu zapomněla cokoliv nabídnout." Alice se nějako divně zatvářila, možná skoro zhnuseně a Esme ji napodobila, ale dokázala to skrýt.
"Ne, děkujeme, my už stejně budeme muset jít. Takže, tvoje představy mám a pustím se do návrhů. Alice, chceš tady ještě zůstat nebo pojedeš se mnou?"
"Já už asi pojedu s tebou. Jé, ale dostala jsem úžasném nápad. Mami, kdy budeš mýt návrh Isabelliny šatny?" Esme se na ni zvědavě podívala a odpověděla.
"Tak, jestliže se na to vrhnu ještě dneska, což je úplně jasné, tak bych ho mohla mít hotový večer. Proč, Alice?"
"No, já jen, že bys mi potom mohla ten návrh dát a já bych zajela s Isabellou nakoupit vybavení do šatna a samozřejmě nějaké nové oblečení." Nadšeně jsem se na ni podívala.
"Alice, to je úžasný nápad." Skočila jsem jí kolem krku. Esme se na nás jen s úsměvem koukala a přemýšlela, jak to všechno vymyslí. Pak jsme se rozloučili, Alice mi slíbila, že zítra přijede v 10 ráno i s návrhem a zařídíme moji šatnu. Esme mi pak oznámila, že zbytek návrhů by měla mít hotových do soboty a pak, že bychom mohli začít zařizovat. Slíbila mi, že na pomoc zaměstná Emmet, abych si nemusela obstarávat lidi na práci. Pak jsem jim poděkovala, zamávala jim z terasy a šla jsem se převléknout. Vzala jsem si zase to oblečení, co jsem měla na lov a vydala jsem se do lesa, jen tak na procházku.
V lese jsem měla furt takový divný pocit, jako by mě někdo sledoval. Tak jsem si sedla na skácený strom a jenom jsem se zaposlouchala. A asi po 5 minutách jsem slyšela, jak poblíž mě někdo chodí a stále se přibližuje. Nechala jsem ho, aby přišel ještě blíž a když už byl jenom asi 2 metry za mnou, zprudka jsem otevřela oči a otočila jsem se. To, co jsem uviděla, mě rozesmálo. Přede mnou stál kluk jako hora, na hlavě měl kulíška s bambulkou a na sobě kraťasy s medvídky a tričko.
"Co je tady k smíchu?" Zeptal se mě ten hromotluk a já dostala ještě větší záchvat.
"Ale, jenom jeden týpek s kulíškem" A smála jsem se dál. A on se ke mně přidal taky.
"No jo, vyšel jsem si na procházku a aby mi nebyla ziminka, vzal jsem si kulíšek. Maminka mi ho upletla, pěknej co?" Smál se.
"Ale to by tě maminka neměla pouštět samotného do lesa, co kdyby ses jí ztratil?"
"To nemusíš mít strach, mám v hlavě GPS. Mimochodem, jmenuji se Emmet. A ty?" Emmet, že bych narazila na dalšího příbuzného Cullenů?
"Isabella, těší mě. Mimochodem, nejsi ty náhodou bráška Alice?" Vyjeveně na mě zůstal zírat.
"Náhodou jo, a nejsi ty náhodou ta nová, který dělá Esme dům?"
"Náhodou jsem a asi bych ti měla oznámit, že u mě budeš na bezplatné brigádě." Hodila jsem na něj úsměv.
"Super, není nic lepšího, než makat zadara." A v tu ránu jsme se začali oba nehorázně smát. Pak jsme si ještě asi 2 hodiny povídali o všem možném. On mi vyprávěl o všech možných vtípcích, které doma vyváděl a já jenom poslouchala. Když jsem mu ale měla něco říct já, musela jsem se vymluvit.
"A co ty a rodina, já tady furt žvaním a ty jsi mi ještě nic neřekla."
"Jo, tak to klidně můžeš pokračovat ve žvanění, jelikož u mě není nic moc zajímavého."
"Ale prosím tě, vždyť máš matku a otce, ne?"
"Omyl, matka se před rokem zastřelila a otce jsem nepoznala, z čehož vyplývá, že tady žiji sama a otce jsem si vzala jenom jako záminku." Smutně se na mě podíval a hned začal chrlit slova.
"Ježiši, promiň, jsem já ale blbec. To mi je fakt líto. Ale jestli chceš, můžeš se někdy stavit u nás, víš, kdybys byla moc sama. Nebo stačí zavolat Alici a máš o program na celý den postaráno. Ale jestli bys chtěla brášku na pobavení, stačí cinknout." Mrknul na mě. Čím to bylo, že se ke mně všichni Cullenovi, které jsem zatím poznala, chovali jako ke své vlastní dceři? Nevím, nechápala jsem to. Pak jsme se rozloučili a já jsem šla směr můj dům a on asi směr Cullenovic dům.
Bylo už 10 večer, takže jsem si ustlala svůj spacák, vytáhla jsem netbook a pustila jsem si 30 DNÍ DLOUHÁ NOC. Tenhle horor jsem měla vážně ráda, byl totiž strašně vtipný. Po tomhle hororu jsem si pustila ještě DRÁKULU
a pak i INTERWIUM S UPÍREM. Když jsem měla svoje nejoblíbenější upír-filmy zkouknutý, šla jsem zkontrolovat Facebook. Se spoustou lidí jsem si dlouho nepsala, takže jsme si tak povídali a venku se začalo rozednívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama